021 - 66903810-11 info@farasardco.com

مقالات

طرز کار دستگاه بچینگ بتن ساز

طرز کار دستگاه بچینگ بتن ساز

در این بخش با نحوه کارکرد دستگاه بچینگ آشنا می شویم که باتوجه به اینکه پروسه تولید هر بچ بتن تولید شده تکراری می باشد ما به توضیح یک سیکل کاری دستگاه بچینگ ( به صورت عمومی ) می پردازیم .

مشاهده

کنترل دمای مخلوط بتن و بررسی مشکلات و راهکارهای بتن ریزی در هوای سرد

کنترل دمای مخلوط بتن و بررسی مشکلات و راهکارهای بتن ریزی در هوای سرد

به طور کلی کنترل دمای اولیه مخلوط بتن به واسطه اثر بخشی قابل ملاحظه ای که در خواص بتن از جمله مقاومت فشاری،مدول الاستیسیته، نفوذ پذیری و … خواهد داشت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بررسی مسائل و مشکلات آن جایگاه ویژه ای را در مباحث تکنولوژی بتن به خود اختصاص داده است و به تناسب اهمیت آن،لازم است بررسی های کارشناسی مربوطه صورت پذیرد.
مجموعه مباحث مرتبط با این موضوع را می توان مشخصا به دو قسمت عمده تقسیم نمود:
الف - بتن ریزی در هوای گرم
ب - بتن ریزی در هوای سرد
هر یک از این دو بخش مسائل مختص به خود را دارا بوده و بسته به شرائط آب و هوایی منطقه ای که پروژه در آن اجرا می شود،تدابیر مربوطه نیز در نظر گرفته می شود.
در پروژه بندر پتروشیمی پارس به طور عمده با شرایط بتن ریزی در هوای گرم مواجه هستیم و عمده مشکلات دمایی بتن به این بخش مربوط می شود،ولی در شرایط خاص و محدودی نظیر زمستان و خصوصا به هنگام شب ، بررسی مسائل بتن ریزی در هوای سرد نیز ضرورت پیدا می کند. به ویژه با توجه به احساس نگرانی کارفرمای محترم پروژه بندر پتروشیمی پارس در خصوص امکان به وقوع پیوستن یخبندان در منطقه عسلویه،بررسی این مسئله اهمیت مضاعف و ویژه ای را می طلبد. [(bold)|طبق تحقیقات موجود مشخص شده است که پائین آمدن دمای بتن هر چند منجر به مقاومت فشاری28 روزه بیشتری در بتن می شود،اما روند کسب مقاومت بتن در ساعات اولیه را اندکی کاهش می دهد.]

مشاهده

با فراسرد در تماس باشید

021-66903810-11

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : ایران - تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65 - کد پستی:1457867871

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111